Прејди на содржината

Википедија:Уредувачки маратони - Зоолошка градина

Од Википедија — слободната енциклопедија
ВикиПроект
„Уредувачки маратон“

На 24 февруари 2023 година се одржа уредувачки маратон на тема Зоолошка градина. Активноста е по повод претстојното одбележување на денот на дивиот свет. Членови на Вики Клубот од гимназијата „Јосип Броз Тито“ се запознаа со животот на животните во Зоолошката градина, а потоа уредуваа статии за животни.

Резултати[уреди извор]

Список на учесници
Корисничко име Статии
Корисник:Jovana Sl Белоопашеста антилопа верверица
Корисник: Bistric Кутијна желка
Корисник:Dafina Gilevska Лилјакот со големи уши од Вирџинија
Корисник: Runemin Источна дијамантска ѕвечарка
Корисник: RamadanEdze Археопотамус
Корисник: Vukanovaj Капучин мајмун
Корисник: Mila Trajkoski Кафеав стаорец
Корисник: Mihaj13 Лемур
Корисник: Denica Loteska Зелена морска желка
Корисник: Lena Sterjovska Црно-белоглав стрвинар
Корисник: Pelagija Korobar Антилопа
Корисник: B.Taseva Туатара