Википедија:Уредувачки маратони - Драчево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ВикиПроект
„Уредувачки маратон“
Glam Macedonia.svg
Wikipedia-logo-v2.svg
Дел од работната атмосфера

Во на 11 мај 2017 година се одржа уредувачки маратон со членовите на Вики Клубот, на тема Драчево. Воедно, се одржа и работилница за подигнување фотографии на ризницата.

Членовите на Вики Клубот работеа под надзор на Корисник:Виолетова, како и под надзор на координаторот за Драчево, професорка од училиштето ООУ „Св. Климент Охридски“ - Драчево, Валентина Трајчевска.

Резултати[уреди извор]

Уредувачкиот маратон се одржа во просториите на ООУ „Св. Климент Охридски“ - Драчево, со почеток во 16 часот, и траеше помалку од три часа. На маратонот учествуваа шестмина членови на Вики Клубот, кои ја надополнуваа постоечката статија за своето училиште, фотографираа делови од училиштето и ги закачија фотографиите на ризницата.

Учесниците на овој настан добија благодарници.

Список на учесниците
Корисничко име
Mihaela Zdravkovskaa
Ema Trajcevska
Krstevska123
Mihaela Ancevska
Ina pet
Teodora Stojanovska