Википедија:Почетен курс (Викиврски)/песок

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

спорт во светот:

Луѓето со текот на времето си измислиле разни начини на забава. еден од тие начини е спортот. Постојат разни категории спорт- фудбал, кошарка, ракомет, итн.