Википедија:Избрана статија/2009/28

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

За оваа седмина била избрана статијата Мотори со внатрешно согорување. По ревизијата извршена на 13.04.2012 година, статусот „избрана“ за оваа статија бил одземен и не е повеќе дел од избраните статии на Википедија.