Википедија:Избрана статија/2008/16

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

За оваа седмина била избрана статијата Георг Фридрих Хендл. По ревизијата извршена на 15.11.2010 година, статусот „избрана“ за оваа статија бил одземен и не е повеќе дел од избраните статии на Википедија.