Википедија:Избрана статија/2007/48

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

За оваа седмина била избрана статијата Внатрешна македонска револуционерна организација (Автономистичка). По ревизијата извршена на 15.11.2010 година, статусот „избрана“ за оваа статија бил одземен и не е повеќе дел од избраните статии на Википедија.