Википедија:Избрана статија/2007/39

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

За оваа седмина била избрана статијата Срби. По ревизијата извршена на 13.04.2012 година, статусот „избрана“ за оваа статија бил одземен и не е повеќе дел од избраните статии на Википедија.