Википедија:Избрана слика/2007/44

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Michelangelo Buonarroti 017.jpg

Создавањето на Адам (детал од Сикстинската Капела) од Микеланџело, 1508-1512