Википедија:Избрана слика/2007/40

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Portrait of Dr. Gachet.jpg

Портрет на Др. Гаше од Винсент ван Гог, 1890. Една од најскапите слики во историјата - продадена е за $82.5 милиони долари.