Википедија:Избрана слика/2007/34

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Cicatrices de flagellation sur un esclave.jpg

Лузни врз грбот на камшикуван роб (Батон Руж, Луизијана, САД), 2 април 1863