Википедија:Избрана слика/2007/29

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Jean-Baptiste Greuze L'accordee de Village.jpg

„Селската невеста“ (1761) од Жан Батист Грез