Википедија:Вики ја сака храната 2018/Македонија/Победници

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
← Назад на главната страница на натпреварот

Лого на Вики ја сака храната Честитки за наградените фотографи на натпреварот „Вики ја сака храната во Македонија 2018“!

На натпреваров се подигнати вкупно 687 слики од 40 поединечни учесници. На нив беа прикажани вкупно над 100 различни традиционални јадења, специјалитети и храна од Македонија и националните и регионални кујни ширум светот.

Ви ги преставуваме наградените пет фотографии во двете натпреварувачки фотографии, и уште пет почесни, вкупно десет најдобро оценети фотографии од натпреварот.

Победнички фотографии[уреди извор]

Следуваат десетте најдобро оценети и најдобропласирани фотографии од двете натпреварувачки категории според оценките на стручното жири, по редослед на освоено место. Под описот на секоја фотографија е наведен нивниот автор — носител на наградата и корисничкото име со кое учествувал.

Натпреварувачи со фотографии со професионален квалитет[уреди извор]

Почесни фотографии

Натпреварувачи со фотографии со аматерски квалитет[уреди извор]

Почесни фотографии