Википедија:Вики ги сака спомениците 2021/Македонија/Победници

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WLM Macedonia.svg

Честитки за трите наградени фотографи и на најпродуктивниот учесник на натпреварот „Вики ги сака спомениците 2021“!

На натпреваров се подигнати вкупно 800 слики од 12 поединечни учесници. На нив беа прикажани вкупно 375 места кои важат за културно наследство на Македонија.

Ви ги претставуваме најдобро пласираните учесници, и наградените фотографии како најдобро оценети фотографии од натпреварот.

Најдобри оценети фотографии[уреди извор]

Следуваат најубавите односно најдобро оценетите фотографии според оценките на стручното жири. Првите три слики се делата кои се наградени. Во прилог прикажани се и останатите фотографии кои влегле во 11те најдобро оценети фотографии подредени со оценката. Исто така, некои слики го делат своето место поради иста оценетост. Под описот на секоја фотографија е наведен нивниот автор — носител на наградата и корисничкото име со кое учествувал.

Слики добитници на наградите за најубава фотографија
Останати слики кои биле номинирани за наградите за најубава фотографија

Резултати за наградата за најмногу фотографирани градби[уреди извор]

Бр. Корисник Валидни градби
1 Тиверополник 182
2 Meri Boshkoska 126
3 Dentedeleone 59
4 Benita Stojmirova 45
5 Pviktorija 38
6 Tcerepna 38
7 Тоши Трајчев 10
8 Tashkosim 5
9 borjanaarsova 4
10 IvaZaf 2
11 HristoAtanas 1
12 Don macedone 0