Википедија:Вики Сениор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ВикиПроект
„Вики Клуб“
Wiki Club Senior.svg
Glam Macedonia.svg
Wikipedia-logo.svg

Вики Сениор е образовен дел од активностите на Здружението на граѓани ГЛАМ Македонија, што започнува да се реализира од јануари 2021 година. Идејата и целта на овој проект е да се привлечат нови уредувачи, да се создадат нови статии, како и да се подобрат постоечките на Википедија на македонски јазик, преку едукација на возрасните лица низ Македонија.

За сите информации околу тоа како да се вклучите, оставете порака на Корисник:Frosina.D, или на електронската пошта glammacedonia(аt)gmail.com.

  • Термин: работни денови 10:00 – 14:00 часот
  • Место: Канцеларијата на ГЛАМ Македонија, ул. 20 Октомври, број 26, Скопје
  • Лице за контакт:
Виолетова
Корисник:Frosina.D
  • Членувањето е бесплатно

Список[уреди извор]

Ова е списокот на обучени возрасни за уредување на Википедија:

  1. - Корисник:ENikolova
  2. - Корисник:Ikodimitrov
  3. - Корисник:EliT13
  4. - Корисник:Bojan vel1410
  5. - Корисник:BiljanaSG
  6. - Irena Sterjovska (разговор) 12:28, 7 мај 2022 (CEST)[одговори]