Википедија:Вики Клуб Гевгелија

Од Википедија — слободната енциклопедија
ВикиПроект
„Вики Клуб“
Wiki Club Gevgelija.svg
Glam Macedonia.svg
Wikipedia-logo-v2.svg

Вики Клуб во Гевгелија започнува со својата работа на 21 март 2019 година.

  • Термин: по договор
  • Место: СОУ „Јосиф Јосифовски“ - Гевгелија
  • Лица за контакт: Горан Манев
  • Еднаш месечно ќе се доделуваат награди за најактивните членови.
  • Членувањето е бесплатно

Пријавување на учесници[уреди извор]

Ако сте учесник во овој Вики Клуб, тука додајте го своето име користејќи четири тилди (~~~~)

Список[уреди извор]

  1. -