Прејди на содржината

Википедија:Викисредба (15 јануари 2024)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Викисредба LI

 

Скопје, 15 јануари 2024

 
Викисредби
2024

2023

2022

2020

2019

2018

2017

2014
XLIII  • XLIV

2013
XXXVIII  • XXXIX  • XL  • XLI  • XLII

2012
XXV  • XXVI  • XXVII  • XXVIII  • XXIX  • XXX  • XXXI  • XXXII  • XXXIII  • XXXIV  • XXXV • XXXV • XXXV  • XXXVI  • XXXVII

2011
XXI  • XXII • XXII  • XXIII  • XXIV  • XXV

2010
XVI  • XVII  • XVIII  • XIX  • XX

2009
IV  • V  • VI  • VII  • VIII  • IX  • X  • XI  • XII  • XIII  • XIV • XIV  • XV

2008
III • III

2007

2006

Се известуваат сите корисници на Википедија на македонски јазик дека на 15 јануари 2024 (понеделник), со почеток во 19:00 ч., во Пјаца Либерта во Скопје (карта) ќе се одржи викисредба за одбележување на 23 години од постоењето на Википедија. На викисредбата ќе има дружење, разговори на разни теми, а на крајот и роденденска торта.

Пријавено присуство[уреди извор]

  1. За  Dandarmkd (разговор) 19:01, 11 јануари 2024 (CET)[одговори]
  2. За --Kiril Simeonovski (разговор) 22:36, 11 јануари 2024 (CET)[одговори]
  3. За -- Виолетова (разговор) 09:55, 12 јануари 2024 (CET)[одговори]
  4. За -- P.Nedelkovski (разговор) 18:26, 12 јануари 2024 (CET)[одговори]

Присутни[уреди извор]

Галерија[уреди извор]