Википедија:Викисредба (октомври 2008)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Вовед  · Почетен курс  · Помошна табела  · Превод на статија  · Вашата прва статија  · ЧПП  · Помош  · Начела и напатствија

Селска чешма (Village pump)  · Потребни статии  · Инкубатор  · Кандидати за избрана статија (Ревизија)  · ВикиПроекти  · Викисредби  · Facebook icon.svg Facebook  · Twitter.svg Twitter

Одржување  · Администратори  · Потреба од администраторско внимание  · Прашања за авторски права

Викисредба III

 

Скопје, октомври 2008

 
Викисредби
2020

2019

2018

2017

2014
XLIII  • XLIV

2013
XXXVIII  • XXXIX  • XL  • XLI  • XLII

2012
XXV  • XXVI  • XXVII  • XXVIII  • XXIX  • XXX  • XXXI  • XXXII  • XXXIII  • XXXIV  • XXXV • XXXV • XXXV  • XXXVI  • XXXVII

2011
XXI  • XXII • XXII  • XXIII  • XXIV  • XXV

2010
XVI  • XVII  • XVIII  • XIX  • XX

2009
IV  • V  • VI  • VII  • VIII  • IX  • X  • XI  • XII  • XIII  • XIV • XIV  • XV

2008
III • III

2007

2006


Мислам дека дојде време за нова вики средба. Гледам дека одлична е соработката на специјалните страници на Википедија, но мислам дека е потребно пријателството и физички да се сподели. Мислам дека полесно може да се договориме за некои проекти кои би можеле да ги реализираме. што мислите?--Kiril Simeonovski (разговор) 22:02, 17 октомври 2008 (UTC)

Што ќе кажете за 9 ноември (недела) во Скопје? --Brainmachinewtf? 22:44, 21 октомври 2008 (UTC)
А што не организиравте на лето, кога би присуствувале и уредувачите од дијаспората или ние треба да се отцепиме сега. :-) --Raso mk (разговор) 22:50, 21 октомври 2008 (UTC)
Хм, на никој не му текнало да се сретнеме летоска. :S Ај, следното лето гарант. :) --Brainmachinewtf? 09:32, 22 октомври 2008 (UTC)
Ќе има или ќе нема средба? Кој е организаторот? --brest (разговор) 02:41, 6 ноември 2008 (UTC)
Датум: 9.11.2008 (недела)
Време: hh:mm
Град: Скопје
Локација: ???
Најавени посетители: ????
  1. .
  2. .
  3. .
...
Викисредби низ светот
Африка: Александрија • Кејптаун
Америка: Бостон • Далас/Фортнорт • DC • Јута • Калгари • Конектикат • Лос Анџелес • Мајами • Минеаполис • Монтреал • Њујорк • Остин • Отава • Питсбург • Провиденс • Сан Франциско • Сиетл • Торонто • Филаделфија • Феникс
Азија: Бангалор • Дака • Манила • Себу • Сингапур • Тајнан • Тајпеј • Техеран • Токио • Џакарта • Шангај
Европа: Босна и Херцеговина • Бугарија • Велика Британија (Лондон) • Данска • Германија • Единбург • Ирска • Лион • Македонија • Норвешка • Србија • Хрватска • Чешка • Шведска
Океанија: Аделаида • Бризбејн • Канбера • Мелбурн • Њукасл • Окленд • Перт • Сиднеј