Википедија:ВикиПроект Спорт/Статии за уредување

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Можете слободно да додадете некои термини поврзани со спортот за кои сметате дека е потребно да ги има на Википедија. Пред да почнете со уредувањето може да прочитате нешто повеќе на статијата како да уредам страница, ВикиПроект Спорт и статијата за стилот на уредување.

Статии за уредување[уреди извор]

Главни содржини[уреди извор]

Општи термини[уреди извор]

Спортови[уреди извор]

Биографии[уреди извор]

Спортисти[уреди извор]

Спортистки[уреди извор]

Спортски работници[уреди извор]

Спортски пионери[уреди извор]

Спортски настани[уреди извор]

Олимписки игри[уреди извор]

Универзијади[уреди извор]

Светски првенства во атлетика[уреди извор]

Светски првенства во фудбал[уреди извор]

Европски првенства во фудбал[уреди извор]

Европски национални фудбалски тимови[уреди извор]

Светски првенства во кошарка[уреди извор]

Европски првенства во кошарка[уреди извор]

Светски првенства во ракомет[уреди извор]

Европски првенства во ракомет[уреди извор]

Светска првенства во ватерполо[уреди извор]

Европски првенства во ватерполо[уреди извор]

Тениски турнири[уреди извор]

Спортски организации[уреди извор]

Македонски спорт[уреди извор]

Спортисти[уреди извор]

Македонски спортистки[уреди извор]

Македонски спортски работници[уреди извор]

Спортски организации во Македонија[уреди извор]