Википедија:ВикиПроект Рецензија/Статии за рецензија/Нови статии

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Оваа статија е дел од ВикиПроекто Рецензија на која автоматски се запишуваат последните 10 новоуредени статии на Википедија на македонски јазик. Основна цел на оваа страница да се оцени нивниот квалитет како и да се номиинираат за рецензирање и да се процени степенот на нивниот квалитет согласно критериумите коишто ги задоволуваат.