Википедија:ВикиПроект Перу/Страница за разговор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Peru Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Перу, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Перу. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектниот тим.