Википедија:ВикиПроект Одржување/Учесници

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Wikipe-tan mopping.png

Ова е списокот на волонтери кои учествуваат во рутинското одржување. Додадете се подолу преку #{{Корисник|МоетоИме}}. Можете во продолжеток да додадете и коментар по ваша желба.

Исто така, можете да ја ставите и оваа многу кул корисничка кутија - {{Корисник ВП:ОД}} на Вашата корисничка страница! Ова ќе Ве стави во категоријата на учесници. Ако сакате да се појавите во категоријата без да ја ставате корисничката кутија, само додадете: [[Категорија:ВикиПроект Одржување:Учесници|{{PAGENAME}}]] на Вашата корисничка страница.

Учесници[уреди извор]

  1. M4r51n (разговор придонеси)