Википедија:ВикиПроект Нови статии/Шаблони

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Во продолжение е даден список на шаблони со статии, кои е потребно да се уредат на Википедија на македонски јазик. Доколку сметате дека некој шаблон е испуштен, слободно додадете го во списокот, а доколку сте завршиле со уредувањето на статии од некој шаблон од списокот, пожелно е да го отстраните.

(моментно нема шаблони со статии за уредување)