Википедија:Брза викиобука 2019

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лого на проектот „Брза викиобука“

Во текот на 2019 година е спроведувана брза викиобука, а времеследен преглед на обучените уредници со нивните придонеси е даден на оваа страница.

Преглед по месеци[уреди извор]

Јуни[уреди извор]

Бр. Корисник Статија
28. DarkoDam123
29. AlekDe
30. Uvtarex

Август[уреди извор]

Бр. Корисник Статија
31. Metodija M
32. DMirjana
33. ClipMediaPress
34. DimitarSzkos

Септември[уреди извор]

Бр. Корисник Статија
35. Јасминка видевска
36. Bojkikeva
37. Stojanovski04

Галерија[уреди извор]