Вигода Смошевска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Вигода Смошевска
Wygoda Smoszewska
Вигода Смошевска is located in Полска
Вигода Смошевска
Вигода Смошевска
Координати: 52°23′04″N 20°25′23″E / 52.38444° СГШ; 20.42306° ИГД / 52.38444; 20.42306
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЗакрочим
Население (2011)
 • Вкупно319[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Вигода Смошевска (полски: Wygoda Smoszewska) — село во општината Закрочим во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Наводи[уреди | уреди извор]