Вербовка (Липовечки реон)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Вербовка
Вербівка
Улез
Улез
Официјален печат на Вербовка
Печат
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 49°22′41″N, 28°59′09″E

Општи податоци
Име
- изворно
Вербовка
  Вербівка
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Липовечки реон
Географија
Површина 2,42 км²
Население
Население 520

Вербовка (украински: Вербівка) е село во Украина, Липовечки реон, Виничка област.

Галерија[уреди | уреди извор]