Венко Филипче

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Венко Филипче
Министер за здравство
На должноста
Стапил
25 декември 2017
Претходник Арбен Таравари
Лични податоци
Роден(а) 13 јуни 1977 (1977-06-13) (42 г.)
Скопје, СР Македонија
Установа Универзитет „Св. Кирил и Методиј“, Скопје

Венко Филипче (13 јуни 1977 во Скопје) — македонски неврохирург и тековен министер за здравство.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

  • "Венко Филипче". Влада на Република Северна Македонија. Архивирано од изворникот на 14 март 2020.