Велој

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на Јап.

Велој е село и општина во сојузната држава Јап во Микронезија.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 9°31′56″ СГШ; 138°06′19″ ИГД / 9.5321° СГШ; 138.1054° ИГД / 9.5321; 138.1054