Векторизација

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Во компјутерската графика, векторизација се однесува на процес на претворање на растерска графија во векторска графика.

Популарни примени:


Поврзано[уреди | уреди извор]