Ведра

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Ведра, Ла Коруња)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Поглед кон општинската зграда

Ведраопштина во покраината Ла Коруња од автономната заедница Галиција, Шпанија. Има површина од 53жит./км2, население од 5031 жител (2001).