Василиј Маилов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Василиј Маилов
Медали
Кану спринт мажи

ИКФ Светски Кану Спринт Шампионати

Сребро 1998 Шегед
C-4 1000 m

Василиј Маилов — руски кану-спринтер којшто се натпреварува од доцните 1990-ти. Тој освоил сребрен медал во дисциплината Ц-4 1000 метри на ИКФ Светските Кану Спринт Шампионати, 1998, Шегед.

Наводи[уреди | уреди извор]