Василиј Берузин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Василиј Березун
Лични податоци
Полно име Василиј Иванович Березун
Роден на 13 март 1986 (1986-03-13) (33 г.)
Висина &100000000000001740000001,74 м
Позиција играч од средниот ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2008–2010 ФК Сизран-2003 (amateur)
2011–2018 ФК Сизран-2003 170 (32)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 28 August 2018.
† Учества (Голови).

Василиј Иванович Березун (руски: Василий Иванович Березун; роден на 13 Март 1986) е руски фудбалер кој игра како играч од средниот ред.

Клупска кариера[уреди | уреди извор]

Тој го направил своето деби во руската втора лига за тимот на ФК Сизран-2003 година на 24 април, 2011 година против ФК Носта Новотриск.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]