Варнов (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Варнов може да се однесува на:

  • Варнов — река во Мекленбург-Западна Померанија, Германија
  • Варнов (Бицов) — општина во округот Росток, Мекленбург-Западна Померанија, Германија
  • Варнов (Гревесмилен) — општина во округот Северозападен Мекленбург, Мекленбург-Западна Померанија, Германија