Прејди на содржината

Ванчо Стојанов (атлетичар)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Ванчо Стојанов)
Ване Стојанов
Роден 9 ноември 1977
Струмица, СР Македонија, СФРЈ
Занимање атлетичар

Ване Стојанов (роден на 9 ноември 1977 во Струмица) - поранешен македонски атлетичар и член на Атлетскот клуб Струмица.

Стојанов учествувал на Летните олимписки игри 2000 и на Летните олимписки игри 2004[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „www.sports-reference.com“. Архивирано од изворникот на 2012-12-17. Посетено на 2010-12-07.