Валје де ла Серена

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Валје де ла Серена
ДржаваШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраиниБадахос
ОкругЛа Серена
Управа
 • АлкалдеМартин Кабалјеро Хорилјо
Површина
 • Вкупна121,4 км2 (469 ми2)
Надм. вис.&10000000000000423000000423 м
Население (2007)
 • Вкупно1,457
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)
Мреж. местоAyuntamiento de Valle de la Serena

Валје де ла Серена — општина во покраината Бадахос, Екстремадура. Општина со население од 1.457 жители на површина од 121,4 км2.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]