Валје де Матаморос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Валје де Матаморос
Амблем на Валје де Матаморос
Амблем
Држава Шпанија
Автономна заедница Екстремадура
Покраина Бадахоз
Округ Сиера Суроесте
Управа
 • Алкалдеса Мануела Борахеро Караско
Површина
 • Вкупна 4,9 km2 (19 sq mi)
Надм. вис. 609 m (1,998 ft)
Население (2007)
 • Вкупно 442
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)
Мреж. место Ayuntamiento de Valle de Matamoros

Валје де Матаморос — општина со местоположба во покраината Бадахоз, Екстремадура. Има населени од 442 жители и се протега на површина од 4,9 км².

Надворешни врски[уреди | уреди извор]