Валерија Ваљак

Од Википедија — слободната енциклопедија

Валерија Ваљак (р. 2 јануари 1988) — македонска фудбалерка, која игра како дефанзивец за репрезентацијата на Македонија.[1]

Меѓународна кариера[уреди | уреди извор]

Ваљак го направила своето деби за репрезентацијата на Македонија на 27 март 2010 година, против Норвешка.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Valerija Valjak“. World Football. Посетено на 19 September 2021.
  2. „Norway vs North Macedonia“. Soccerway. Посетено на 19 September 2021.