Валентина Матвиенко

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Валентина Матвијенко)
Прејди на: содржини, барај
Valentina Matviyenko.jpg

Валентина Ивановна Матвиенко (руски: Валентина Ивановна Матвиенко) (7 април 1949) е актуелен гувернер на Санкт-Петербург, Русија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]