Ваља Сеака

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Валеа Сеака)
Прејди на: содржини, барај
Ваља Сеака
Општина
Држава  Романија
Округ Округ
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Ваља Сеака (романски: Valea Seacă) е општина во округот Бакау во Романија.