Валдеговија/Гаубеја

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Валдеговија, Алавија)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Валдеговија/Гаубеја — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија.