Валбке

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Валбке
ЗемјаГерманија
УстиеВипер (Зале)

Валбке е река во Саксонија-Анхалт, Германија.

Поврзано[уреди | уреди извор]