Прејди на содржината

Ваичиро Омура

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Ваичиро Омура
Лични податоци
Роден на 1 јануари 1933(1933-01-01)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Tanabe Pharmaceuticals
Репрезентација
1956–1958 Јапонија Јапонија 5 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Ваичиро Омура (роден 1 јануари 1933) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Ваичиро Омура бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1956.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1956 3 0
1957 0 0
1958 2 0
Вкупно 5 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]