Вадим Хамутцких

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Вадим Хамутцких
Лични податоци
Роден(а)26 November 1969

Вадим Хамутцких (руски: Вадим Анатольевич Хамутцких, роден на 26 ноември 1969) — руски одбојкар. Тој е роден во Чељабинската област.