Бучерда Граноаса

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Бучерда Греноаса)
Прејди на: содржини, барај
Бучерда Грааноаса
Општина
Бучерда Грааноаса се наоѓа во Романија
Бучерда Грааноаса
Местоположба во Романија
Координати: 46°11′29″ СГШ 23°50′16″ ИГД / 
Држава  Романија
Округ Алба
Население (2002)[1]
 • Вкупно 2.234
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Бучерда Граноаса е општина, која се наоѓа во округот Алба, Романија и во која живеат 2.234 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]