Бугарска национална телевизија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Бугарска национална телевизија
Отпочната26 декември 1959
Држава Бугарија
Област на емитувањеБугарија, ширум светот (БНТ 4)
Веб-странаbnt.bg

Бугарска национална телевизија (БНТ) — национална телевизија на Република Бугарија.

Наводи[уреди | уреди извор]