Бубакар Бари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Брегот на Слоновата Коска Бубакар Бари[1]
Boubacar Barry 2012.jpg
Лични податоци
Роден на 30 декември 1979 (1979-12-30) (42 г.)
Роден во Абиџан, Брег на Слоновата Коска
Висина &100000000000001810000001,81 м[2]
Позиција голман
Клупски податоци
Сегашен клуб Локерен Локерен
Број 1
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1999–2001 АСЕК Мимозас АСЕК Мимозас 17 (0)
2001-2003 Рен Рен 23 (0)
2003–2007 Беверен Беверен 102 (0)
2007- Локерен Локерен 182 (1)
Репрезентација
2000- Брегот на Слоновата Коска Брег на Слон. Коска 74 (30)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 6 јануари 2011.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 ноември 2010

Бубакар "Копа" Бари (роден на 30 декември 1979) — фудбалер од Брегот на Слоновата Коска со потекло од Гвинеја, голман на Локерен и Репрезентацијата на Брегот на Слоновата Коска.

Титули[уреди | уреди извор]

Белгија Локерен[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „List of Players“ (PDF). Confederation of African Football (CAF). Посетено на 24 January 2013.
  2. „Boubacar Barry“. Soccerway. Global Sports Media. Посетено на 24 January 2013.