Брчко

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Брчко може да означува:

  • Округ Брчко - округ во Босна и Херцеговина со специјален статус.
  • Град Брчко - град во округот Брчко и центар на истиот.