Брохвичи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Брохвичи
Брохвичі
Влез
Влез
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 48°11′09″N, 28°56′01″E

Општи податоци
Име
- изворно
Брохвичи
  Брохвичі
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Пешчански реон
Географија
Површина 1,095 км²
Население
Население 163

Брохвичи (украински: Брохвичі) е село во Украина, Пешчански реон, Виничка област.