Британски воени гробишта - Ерусалим

Координати: 31°47′53.95″N 35°14′23.19″E / 31.7983194° СГШ; 35.2397750° ИГД / 31.7983194; 35.2397750
Од Википедија — слободната енциклопедија

31°47′53.95″N 35°14′23.19″E / 31.7983194° СГШ; 35.2397750° ИГД / 31.7983194; 35.2397750

Британски воени гробишта - Ерусалим е Обединето Кралство воена гробишта во Скопуска Гора во Ерусалим. Им се оддава почит на британските војници од Комонвелтот во Првата светска војна во Британски мандат во Палестина.

Галерија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]