Брадфорд

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Бредфорд)
Прејди на: содржини, барај
Брадфорд
Информациjа
Население: 293.717
Надм. височина: 1 m
Геогр. положба: 53° 78' сев. ш.

1° 74' ист. д.

UTC: +1
Градоначалник
Веб сajтот на градот

Брадфорд (англиски: Bradford) е град во Англија.