Бредли Бил

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бредли Бил

Bradley Beal 2018.jpg

Лични информации
Роден на 28 јуни 1993 (1993-06-28) (28 г.)
Роден во Сент Луис, Мисури, САД
Националност САД САД
Висина 1,91 м
Тежина 94 кг
Позиција Бек
Информации за кариерата
Колеџ Флорида (2011-2012)
Драфт 2012 / Рунда: 1 / Пик: 3
Избран од:
Вашингтон Вашингтон Визардс
Проф. кариера 2012—
Моментален клуб
Клуб Вашингтон Вашингтон Визардс
Број 3
Сениорски клубови
Години: Клубови:
2012— Вашингтон Вашингтон Визардс


Бредли Емануел Бил (англиски: Bradley Emmanuel Beal; роден на 28 јуни 1993, во Сент Луис, Мисури) е американски кошаркар, бек на Вашингтон Визардс.

Титули и награди[уреди | уреди извор]

Поединечни[уреди | уреди извор]

Репрезентативни[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]